3 zápasy: prohra, výhra, remíza DOROST 2K22

9.10. 2022 Zápas doma s Presidentem

Ve 4. kole dorostenecké soutěže jsme hostili tým Presidenta. Utkání se neslo v duchu velké zarputilosti a boje ve středu hřiště. Hostivař se prezentovala svědomitou, zodpovědnou obranou se silnou rozehrávkou dopředu. V minulých zápasech nás srážela produktivita, kde jsme neproměnili několik svých gólových příležitostí. V tomto utkání to ale bylo naopak, Hostivaři se podařilo skórovat pouze jednou a nutno podotknout, že si vybavuju pouze další dvě šance, které jsme mohli zakončit lépe a uvažovat o větším gólovém přírůstku. To je ale za celý zápas strašně málo. Pokud tým chce pomýšlet na větší bodový zisk s těmito soupeři z výších příček tabulky, vypracování 3 šancí za zápas jednoduše nelze. Na druhou stranu jsem viděl velký chtíč a bojovnost s výsledkem něco udělat. Hold takovéto zápasy byly jsou a budou.  Musíme dále pracovat tak, abychom v příštích zápasech byli zase o kousek lepší.

Soupiska na zápas:

František Ebr, Maxim Eduard Hurych, Jakub Skořepa ©, David Smiatek, Vojtěch Jeřáb, David Bártl, Matěj Fedoš, Adam Šteiner, Jakub Kohák, František Vacek, Matyáš Průša, Vojtěch Papírek, Kryštof Vilímek, Jakub Novotný

Omluveni: Jakub Vopálenský, Jan Svoboda, Jaroslav Kraus, Jonáš Richter, Jakub Zátopek

HC Hostivař – President 1:2; góly: Jakub Kohák

Šanci Presidenta reflexivním zákrokem zneškodnil František Ebr
Před zápasem se dorostenci postarali o úklid hřiště

16.10. 2022 Zápas s TJ Sokol Kbely

Náš poslední venkovní zápas v dorostenecké soutěži na hřišti ve Kbelích, kde jsme změřili síly s TJ Sokol Kbely. Velkou výhodou pro nás byl fakt, že přes noc pršelo a těžký, písčitý povrch byl alespoň trochu nasáklý vodou a tím pádem nám bylo umožněno hrát rychlý hokej. Hostivař od začátku do konce byla lepším týmem, kde diktovala tempo hry. Za zápas jsme si vypracovali velký počet šancí, což bylo pozitivem oproti minulému zápasu. Nicméně znovu nás složilo zakončení, jednou z příčin bylo i to, že jsme chtěli vždy zakončovat úderem, kde jsme na to neměli čas. Drtivou většinu zápasu jsme tedy osekali soupeře, který nás dostoupil při střele a vtipně balónek stihl vypíchnout našemu hráči. Poslední čtvrtina nicméně ukázala chytrost našich hráčů, kdy zakončovali rychlejším způsobem pushi nebo příklepem a to vedlo k tomu, že jsme dokázali přidat dalších 5 gólů. Za vítězstvím si mladí dorostenci jednoznačně šli a po zásluze vyhráli. Hattrickem se blýskl Vojtěch Papírek.

Soupiska na zápas:

Jakub Novotný, Maxim Eduard Hurych, Jakub Skořepa ©, David Smiatek, Vojtěch Jeřáb, Jaroslav Kraus, Jakub Kohák, František Ebr, Jakub Vopálenský, Matyáš Průša, František Vacek, Vojtěch Papírek, Kryštof Vilímek, Jonáš Richter, David Bártl.

Omluveni: Matěj Fedoš, Adam Šteiner, Jan Svoboda, Jakub Zátopek

TJ Sokol Kbely – HC Hostivař 0:6; góly: David Bártl, Matyáš Průša, 3x Vojtěch Papírek, Jakub Kohák

Předzápasový nástup
Pozápasová radost celého týmu po výhře 0:6

23.10. 2022 Zápas HC Hostivař – TJ Mnichovice

Poslední zápas dorostenecké soutěže před zimní přestávkou jsme sehráli s týmem z Mnichovic. Zápas přinesl hned několik zajímavých momentů na obou stranách. Bylo to utkání s vysokým nasazením, bojem o střed hřiště a několik nebezpečných situací. Bohužel jsme své šance neproměnili, ač jsme stříleli do odkryté brány či jsme neproměnili samostatný průnik na brankáře soupeře. Nicméně Hostivařští dorostenci hráli velice svědomitě, organizovaně a zodpovědně. Po podzimu přezimujeme na 4. pozici za Presidentem, Mnichovicemi a Slavii.

Soupiska na zápas:

František Ebr, Vojtěch Jeřáb, Jakub Skořepa ©, David Smiatek, David Bártl, Jakub Kohák, Matyáš Průša, Matěj Fedoš, František Vacek, Vojtěch Papírek, Adam Šteiner, Kryštof Vilímek, Jonáš Richter, Jakub Novotný.

Omluveni: Maxim Eduard Hurych, Jaroslav Kraus, Jakub Vopálenský, Jan Svoboda, Jakub Zátopek

Umístění Tým Zápasy Výhra Remíza Prohra Body
1. President 6 5 0 1 15
2. Mnichovice 6 4 1 1 13
3. Slavia 6 4 0 2 12
4. Hostivař 6 3 1 2 10
5. Litice 6 3 0 3 9
6. Rakovník 6 1 0 5 3
7. Kbely 6 0 0 6 0
Návrat po již tradiční děkovačce s tribunou na Hostivaři
Krátké zhodnocení po zápase
Někteří po zápase spěchali na fotbalové derby, účastnil se hráč s číslem 20 pochodu?

Nyní se dorostenci začnou soustředit na halovou soutěž, ale mimo jiné přes zimu bude brán zřetel hlavně na zvýšení fyzické kondici, zpevnění těla a nabytí ještě lepší hokejové techniky. Dorostenci vědí o co hrají v této sezóně, ale musí jít tomu naproti. Úspěch v sezóně je vždy přímo úměrně spojen s prací nejen na trénincích, ale i mimo něj.

Všem rodičům, fanouškům a ostatním členům zainteresovaných s týmem Hostivaře děkujeme za podporu a vidíme se 17. listopadu na halovém turnaji.   

One Comment:

  1. Pingback: Shrnutí podzimu 2022 – HC Hostivař

Napsat komentář