Hodnocení halové sezóny 2022/2023 – DOROST U18

Na celou halovou sezónu se podíváme ze dvou rovin. První je výsledková, kdy Hostivař skončila na 7 místě a nutno si přiznat, že zcela zaslouženě. Ze samotného umístění převládá zklamání a hořkost. Druhá rovina je nicméně o poznání příznivější. Z různých důvodů odpadli na halovou soutěž chlapů několik věkově starších hráčů a tím pádem jsme byli nuceni sáhnout do stavu dorostu, ač jsem to původně nechtěl dělat. Mladí dorostenci mají na všechno čas a Hostivař potřebuje, aby i v jejich starším věku měli pořád drive a chtíč hrát za chlapi. Brzké zařazení do A-týmu může vést ke ztrátě motivace a nabýt pocitu, že už jsem si všechno dokázal. Z důvodů zmíněných výše ale nebylo zbytí a z dorosteneckého týmu nastoupili dohromady 4 kluci (David Smiatek, Jakub Skořepa, Vojtěch Papírek, František Ebr). Všichni tito hráči byli platnými členy soupisky a prokázali, že do budoucna se s nimi musí počítat. Ovšem negativně to ovlivnilo dorostenecký tým, kdy vznikaly kolize zápasů, hráči chodili unavený na zápasy jak mentálně, tak fyzicky a samotná koncentrace na jednu kategorii byla fuč. Další důvod, proč se halová sezóna nevydařila podle představ je i fakt, že soupiska která měla být ustálená staršími hráči se lepila vždy na samotné zápasy. Pouze 4 hráči odehráli celou porci zápasů bez omluvy. Samozřejmě omluvenky (Kolize zápasů A-týmu, nemoc, zranění, dovolené), které chodily byly pochopitelné a hráči za to nemohou, ale toto byl problém, s kterým jsme se potýkali celou sezónu.

Pohled na střídačku v zápase s Presidentem

Nyní k samotným zápasům

TJ Sokol Kbely, TJ Plzeň Litice

TJ Sokol Kbely – HC Hostivař 0:5; góly: 4x Matyáš Průša, 1x Vojtěch Jeřáb

TJ Plzeň Litice – HC Hostivař 9:4; góly: 2x Vojtěch Papírek, 1x Matěj Fedoš, 1x Matyáš Průša

První zápas z tohoto dvoukola hrané v hale v Kostelci nad Černými lesy Hostivař zvládla proti Kbelům 5:0. Tento soupeř nakonec skončil poslední v celé soutěži, nicméně to neubírá na respektu, neb je to po dlouhé době, co Kbely mají dorostenecké družstvo v soutěži a já jim přeji ať se stanou pravidelným účastníky ligy i nadále.

Druhý zápas jsme sehráli s Liticemi a zaslouženě prohráli 9:4, Hostivař celý zápas tahala za kratší konec a až samotná hra v 6 nám výrazně pomohla, kdy se podařilo korigovat výsledek a dát alespoň 3 góly.

TJ Plzeň Litice B, HC 1972 Rakovník

TJ Plzeň Litice B – HC Hostivař 3:3; góly: 1x Jakub Skořepa, 1x Vojtěch Papírek, 1x Adam Šteiner

HC Hostivař – HC 1972 Rakovník; góly: 2x Adam Šteiner, 1x Vojtěch Jeřáb, 1x Vojtěch Papírek

Pro Hostivař zcela zlomový víkend. Pokud jsme zamýšleli hrát o play-off toto byli zápasy z kterých jsme měli mít šest bodů a místo toho jsme měli jeden. Mladí dorostenci vždy vstoupili do utkání dobře, když v obou případech vedli nad svými soky, nicméně nedokázali příznivý výsledek dotáhnout do konce. Jeden z důvodů je i samotný strach z výsledku a slabá mentální odolnost. Toto je problém, který se s námi táhne celou dobu, co jsem u týmu. Proč tomu tak je, jsem již psal několikrát, či-li se nebudu opakovat. V šatně jsme si museli pak spoustu věcí vyříkat a vyjasnit, aby se toto neopakovalo. Bohužel nepříznivý výsledek z tohoto víkendu se s námi táhl po celou dobu zbytku soutěže, protože jsme již měli v hlavách, že play-off je pro nás bohužel daleko a došlo z naší strany čistě k dohrání soutěže. I tento přístup se musí změnit, hráči když nic jiného bojují o respekt do dalších utkání i ve venkovní soutěži, proto je důležité přistupovat ke zbytku soutěže stále se 100% nasazením.

SK Slavia Praha, President

HC Hostivař – SK Slavia Praha 0:4

HC Hostivař – President 1:11; góly: 1x Matyáš Průša

K tomuto dvojzápasu paradoxně převládají spíše pozitivní ohlasy i přes to, že výsledky a pouze jediný vstřelený gól je žalostný. Nicméně způsob, jakým se dorostenci prezentovali byl chvalitebný. Se soupeřem si to rozdali a nebránili výsledek, jako tomu bylo u jiných týmů, kteří si zalezli čistě do kruhu. Z dlouhodobého hlediska nám tyto prohry přinesou daleko více, než těsné výsledky, o tom jsem přesvědčen.

TJ Mnichovice, HC 1957 Kadaň

TJ Mnichovice – HC Hostivař 5:3; góly: 1x Matěj Fedoš, 1x Vojtěch Papírek, 1x Vojtěch Jeřáb

HC Hostivař – HC 1957 Kadaň 4:4; góly: 1x Jakub Skořepa, 1x Kryštof Vilímek, 1x Adam Šteiner, 1x Vojtěch Jeřáb

Poslední dvoukolo základní části přinesly zlepšené výkony obzvlášť v zápase s Mnichovicemi, kdy jsme po poločase vedli 3:1, ale obdobně jako v zápase s Liticemi B a Rakovníkem jsme nakonec body ztratily. Podobný průběh to mělo i v zápase s Kadaní, kdy ještě minutu před koncem jsme vedli 4:3 a místo toho, abychom zápas v klidu dohráli, tak jsme svojí nekoncentrovaností dovolili umožnit penaltu, kterou soupeř proměnil.

Zahrávaný trestný roh soupeře
Umístění Tým Zápasy Výhra Remíza Prohra Body
1. President 8 8 0 0 24
2. Litice 8 6 0 2 18
3. Mnichovice 8 6 0 2 18
4. Slavia 8 6 0 2 18
5. Rakovník 8 3 0 5 9
6. Litice B 8 2 1 5 7
7. Kadaň 8 2 1 5 7
8. Hostivař 8 1 2 5 5
9. Kbely 8 0 0 8 0

Pohled na tabulku po základní části je tedy velmi žalostný. Dle mého názoru Hostivař měla na to skončit výše, ale nebyly tomu uzpůsobeny potřebné aspekty tak, aby tomu skutečně bylo. Určitě stojí za zmínku, že je to první sezóna, kdy ročníky 2004,2005 a 2006 trénovali ve velké hale s mantinely. Nikdy před tím neměli tréninkové podmínky, aby se po nich mohlo vyžadovat lepší umístění.

Boje o umístění

HC 1972 Rakovník, HC 1957 Kadaň

HC 1972 Rakovník – HC Hostivař 3:3; góly: 1x Jakub Skořepa, 1x Kryštof Vilímek, 1x Vojtěch Jeřáb

HC Hostivař – HC 1957 Kadaň 2:0; góly: 1x Jakub Skořepa, 1x Vojtěch Papírek

Fakt, že Hostivař před tímto zápasem mohla teoreticky skončit ještě celkově 5. byl z mého pohledu malý zázrak, vzhledem k tomu, že za celou základní část se nám podařilo vyhrát pouze jednou. Nicméně této možnosti jsme se chopili se ctí, kdy v zápase s Rakovníkem jsme měli dle mého názoru daleko více gólových příležitostí, ale bohužel nás srazila koncovka, respektive dětské zakončení. Zápas se měl z našeho pohledu rozhodnout v základní hrací době, ale svojí šanci jsme propásli a tím pádem jsme šli do samostatných nájezdů, které jsou vždy nevyzpytatelné.

V samostatných nájezdech byl pak šťastnější tým Rakovníka, kdy se mu povedlo proměnit dva z celkových tří nájezdů a nám pouze jeden. Nicméně je nutno podotknout, že dva nájezdy nám byli otočeny v náš neprospěch. Zda tomu fakticky bylo je čistá polemika. Nicméně můj názor je ten, že jsme nájezdy měli řešit takovým způsobem, abychom rozhodčímu nedali šanci nám nájezdy otočit. Kluci tento emočně vypjatý nátlak ustáli a v následujícím zápase porazili Kadaň 2:0, kdy soupeře do ničeho nepustili, ale z naší strany to bohužel byla znovu přehlídka spalování šancí. Hostivař tedy skončila celkově 7. a pro ročníky 2004 to byla poslední halová sezóna v dorostu. Svoje síly teď přeskupíme na venkovní soutěž.

Všem rodičům a fanouškům děkujeme za podporu po celou halovou sezónu a rádi se s vámi uvidíme na jaře!

Za celý realizační tým František Rozhon

Napsat komentář