Jarní běžkařské soustředění HC Hostivař 2023

Jarní běžkařské soustředění HC Hostivař od žactva po dospělé proběhlo od pátku 3. do neděle 5. března v Jizerských horách na pomezí Kořenova a Příchovic. Měli jsme štěstí, že hotel Kořínek byl v tomto termínu ještě volný a majitelé nechali celou budovu jen pro nás. Nakonec se nás zúčastnilo 57, z toho 13 dorostenců a dorostenek, 21 žákyň a žáků, 19 dospělých (rodiče, trenéři dětí a hráčky žen i hráči mužů) včetně 4 malých dětí Mrkve, Staňky a Lucky Hlaváčové.

V pátek večer jsme se rozdělili do aut a po příjezdu jsme se ubytovali a šli na večeři. Po ní nám připravila zábavný program rodina Hlaváčová v podobě dotykových soutěží na prolomení ledů. Nejvíce nás potrápily úlohy na přesun míčku od prvního k poslednímu členovi týmu bez použití rukou a nakonec i nohou. Had prolézající obručí či bača navigující své stádečko ovcí pomocí zvuků do ohrádky jsme vcelku zvládali. Pak již bylo třeba ulehnout a odpočinout si před náročným běžkařským dnem.

Sobotu jsme zahájili vydatnou snídaní a návštěvou místní půjčovny, kde nás za 20 minut obsloužili a tak jsme v 9h vyráželi na běžky. Oproti původnímu záměru začít na rovince jsme skončili na stoupání, které jednoznačně rozdělilo účastníky na 4 skupiny. Z posledních dvou skupin se po návratu dvou lyžařek autem na chatu udělala skupina jediná, která přímo mířila na místo společného oběda. Mezitím první dvě skupiny vedené zkušenými lyžaři a tatínky našich dorostenců – Emilem Fedošem a Petrem Hurychem – jeli vlastní okruhy v okolí rozhledny Štěpánka. Nakonec jsme se všichni sešli na obědě v hospůdce Na Perlíčku – Prdek. Měli jsme štěstí nejen na místnost, výborné jídlo, ale i na sdílení našeho oběda s budoucím prezidentem ČR Petrem Pavlem, jeho rodinou a ochrankou. Děti byly z této události jak vyměněné a sekaly latinu. Nakonec jsme si neodpustili pár společných fotek.

Brzy jsme vyrazili pěšky po zledovatělém povrchu do kopce. Každá skupinka vlastním tempem a poklidnou cestou zpět do půjčovny a na hotel. Celková bilance jedna naražená kostrč, jedna ohnutá a jedna zlomená hůlka. Do večeře byl odpočinek, po ní zkrácený poznávací program mezi všemi mladými účastníky zájezdu. Následovala dřívější večerka po náročném dni  a noční diskuze. Poslední den jsme po snídani vyrazili na procházku na rozhlednu Maják Járy Cimrmana a následně na rozhlednu Štěpánka. Ve zbylém čase před obědem mladí trenéři uspořádali posilování v tělocvičně a po sbalení a obědě jsme se všichni vydali auty domů.

Všem bych chtěl moc poděkovat za účast. Věřím, že nám tato akce dobře posloužila ke stmelení kolektivu a doufám, že se brzy uvidíme na další podobné.

Michal Dudák, hlavní organizátor

Napsat komentář