Zhodnocení podzimu – starší žáci

Před zahájením podzimní části sezóny 2022/2023 stálo před námi trenéry nelehké rozhodnutí. Po létních prázdninách a přestupu starších chlapců do dorostu a mladších do starších žáků se mohl tým před sezónou pochlubit nevídaným počtem 24 hráčů (3 golmani). Zvažovali jsme tak variantu postavení jednoho i dvou týmů. V případě postavení jednoho týmu by však herní vytíženost zvláště mladších hráčů byla buď značně malá ne-li žádná. Proto jsme se rozhodli pro rizikovější postavení dvou týmů po 12 hráčích. Staršího Áčka a mladšího Béčka doplněného o zkušenější hráče. Mělo to však svá rizika. V případě plného počtu hráčů bychom měli na střídání u obou týmu 3 chlapce, v případě nemoci či jiné absence na zápase se samozřejmě počet střídajících hráčů mohl zmenšovat na minimum.

Ambicióznější Áčko se na podzim nejprve probojovalo do skupiny o vítězství, kde však v souboji s nejlepšími Pragou, Liticemi a Hradcem vždy o gól (Liticemi o 2) prohráli, ikdyž kvalitativně zejména s Pragou a Hradcem dle našeho názoru soupeře předčili. Poslední zápas se Kbely však na těžkém povrchu chlapci zvládli. Možná se na podzim projevil faktor nižšího kádru, kdy ani na jeden zápas chlapci nebyli kompletní, možná si chlapci vybrali kopec smůli zejména při proměňování šancí, kterých bylo opravdu mnoho. Do jarních bojů však hledíme s optimismem a ambicemi.

Mladší Béčko si v základní skupině postupně začalo zvykat na větší variantu hokeje a do dalších bojů postoupilo do nižší skupiny, která pro ně byla kvalitativně srovnatelná. V ní si chlapci připsali již 4 body a drží se zatím na 3. místě s ambicemi co nejlepšího výsledku do jara 2023.

Za tým starších žáků trenér Petr Nádvorník

Napsat komentář