Hodnocení sezóny 2022/2023 venek – Dorost (ne)úspěch

Silný ročník 2004, konečné umístění na 5. místě. Zklamání, nenaplněné předsezónní cíle. Bohužel. Nicméně i přes to lze hodnotit sezónu kladně a to z několika důvodů, které postupně jmenuji v článku.

Dorost 2022/2023

Mladí kluci od Botiče začali sezónu velice dobře, po podzimu byli na 4. příčce zaručující postup do play-off. Obzvláště letní soustředění v Rakovníku se zapříčinilo nad dobrými výsledky a výkony. Nicméně potom přišla zima a hala. V Hostivaři je dlouhodobě nastavené, že přes zimu halové soutěže figurují spíše jako doplňkový sport a spousta hráčů ani nemá chuť onu soutěž hrát. Důsledek je ten, že byla velice nízká docházka a tudíž připravenost na jaro byla neporovnatelná s podzimem minulého roku, samozřejmě horší. Toto je do dalších sezón určitě faktor, který se musí zlepšit a vymýtit. Jedním z impulsů pro tuto změnu je i fakt, že poprvé za delší dobu jsme trénovali ve velké hale na Chodově.

Jak již bylo zmíněno, samotný vstup v jarní části venkovní sezóny se dorostu vůbec nepovedl. Porážka se Slavii a hlavně v Rakovníku znamenala propad na 5. místo. Kluci měli vše ještě ve svých rukou, ale museli porazit tým z Litic. I přes zlepšený výkon oproti předešlým utkáním kýžený bodový zisk nepřinesl a Hostivař prohrála 0:1. Následovala porážka s Presidentem a v podstatě o 5. příčce bylo rozhodnuto. Dorostence pak čekaly poslední dva zápasy základní části, kdy už se bohužel pro nás soutěž pouze dohrávala. Možná ale právě proto, že z kluků spadla tíha okamžiku, začali body sbírat a utkání vyhrávat (Kbely, Mnichovice).

Následující nadstavba soutěže pak sloužila pro dorost zejména proto, abychom si vyzkoušeli nové hráče ročníku 2007, neb od nové sezóny budou spadat do kategorie dorostu. Obě utkání Hostivař zvládla a skončila tak na konečném 5. místě.

Tabulka pořadí po základní části a nadstavby

Pokud rozepisujeme důvody neúspěchu v sezóně, je nutné zmínit i gólovou impotenci z trestných rohů, pouze jednou nastoupila „nejsilnější“ možná sestava (zranění, ŠVP, jiné aktivity) a zejména pak nedisciplovanost hráčů. Hostivař suverénně nasbírala nejvíce trestných minut napříč zápasy. Ono to má dvě roviny, jsem trenér, který nutí hráče chodit do soubojů a svádět je, nicméně vícero karet padlo po individuálnímu zkratu, než za surovou hru vůči soupeři. Největším trestem pro hráče je fakt, že tímto přišli o body v zápasech, kde nebyli horším týmem a logicky pak horší umístění v soutěži oproti ostatním.

Dorost 2022/2023

Mnoho negativ bylo napsáno a teď důvody proč sezóna 2022/2023 bude jednou z nejlepších a nejkrásnějších na které budu vzpomínat.

Úžasný kolektiv, skvělá atmosféra na práci s mladými hráči a růst jednotlivých hráčů. Během tohoto roku dorostenci absolvovali 3 soustředění. Jedno v létě v Rakovníku a pak dvě zimní soustředění na běžkách a na sjezdovce. I díky tomu vznikla fantastická parta, která se těší na tréninky a má chuť na sobě pracovat. V sezóně odehráli své poslední zápasy ročníky 2004 a proto je hodno jim věnovat medailonek jako předešlým hráčům co končili.

Končící ročník 2004 v dorostu

Kryštof Vilímek

Kryštof je jeden z hráčů, kteří udělali obrovský herní progres a stal se platným hráčem, který si zasloužil soupisku ve všech utkáních, v kterých nastoupil. Spoustu podobných hráčů skončilo jen proto, že nedostali šanci nebo se cítili nepotřebnými. Nyní s čistým svědomím můžu konstatovat, že Kryštof se teď bude prát o soupisku A-týmu a bude se nadále angažovat v klubu i mimo hokejové aktivity. U hokeje ho jednoznačně udržela parta, ale i důvěra od realizačního týmu, že pokud prokáže charakter, tak šanci dostane. Kryštof svoji šanci uchopil za pačesy a teď už to bude zase jen o něm, jak na sobě bude dále pracovat.

Maxim Eduard Hurych

Hráč velice nepříjemný pro soupeře v osobních soubojích, jednoduchost řešení a velice nízké procento chyb v zápase. To jsou všechno atributy, které vystihují Maxe v dorostenecké sezóně 2022/2023. Bohužel pro Maxe se mu zranění nevyhýbají a je jeden z hráčů, kteří doplácí na častý herní výpadek. Pokud se věci ustálí a Max zůstane dlouhodobě zdravým, jeho výkonnost půjde diametrálně nahoru. V příští sezóně figuruje v širší soupisce A-týmu.

Matyáš Průša

Jeden z klíčových opor pro dorost již nekolikátou sezónu. Matyáš je hráč, který jde příkladem mladší generace nejen na hřišti ale i mimo něj. Dbá o povinnosti všech hráčů v průběhu sezóny a je přirozeným leaderem. Matyáš oplývá vysokou herní inteligencí a je schopen se rychle a současně správně rozhodovat v krizových situací zápasu. Matyáš pravidelně hrál i za A – tým mužů a připsal si 3 góly v této sezóně. Do budoucna patří k velkým příslibům Hostivaře.

David Smiatek

Podobně jako Kryštof Vilímek i David Smiatek zaznamenal v této sezóně obrovský herní pokrok. Svojí pracovitostí a zarputilostí strhával tým k lepším výkonům. Typ hráče, který každý trenér chce mít ve svém týmu. Zodpovědný, obětavý a bojovný. I díky jeho výkonům jsme dokázali sehrát vždy vyrovnané utkání. David v této sezóně zaznamenal několik startů za A – tým a i on patří do nadějné generace ročníku 2004.

Jakub Skořepa

Psát o herním progresu kapitána Jakoba Skořepy tolik neplatí. Protože za celou dobu, co jsem u dorostu (3 sezóny), Jakub Skořepa potvrzoval herní dominanci a patřil jednoznačně k nejlepším a rozdílovým hráčům za celou dobu, co za dorost nastupoval. Má jedny z nejlepších hokejových návyků a techniky z celého současného A mužstva Hostivaře a dovolím si tvrdit, že zanechá obrovskou stopu v klubové historii. Svými výkony si vysloužil pozvánku do juniorského týmu reprezentace.

Všem rodičům a fanouškům patří obrovské díky za podporu a těšíme se na další ročník. Projekt 2k5 & 2k6 začíná

Projekt 2k5 & 2k6

Napsat komentář