Veteránský hattrick, aneb další tři body!

D12168615_1374447389247995_287210903_ones, v neděli 18.10.2015, prodloužili muži HCH svou vítěznou sérii již na dva zápasy, když porazili Bolevecké Predátory vysoko 6:0. Hlavní gólovou zásluhu na tomto výsledku má na svědomí veterán našeho mužstva, Václav Uhlíř, který se dokázal prosadit hned třikrát! Je tedy jasné, s kým byl veden dnešní rozhovor.
Průběh utkání je shrnut v rozhovoru a tak pouze doplníme včerejší úspěch žen, které vyhrály v Rakovníku 3:1 a přezimují na druhém místě tabulky.

Tak na začátek tě již tradičně poprosím o krátké shrnutí dnešního zápasu.

Co se týče prvních dvou čtvrtin, tak jsme začali velmi dobře, vytvořili jsme si velký tlak, neproměnili jsme vyložené šance (pozn. redakce: včetně penalty), podržel nás golman úplně neuvěřitelně a pak jsme se dvakrát prosadili a to nám dodalo klid. Ve třetí čtvrtině jsme úplně propadli, přečkali jsme jí a ve čtvrté jsme deklasovali soupeře, zaplať pánbůh a vyhráli 6:0.

Co si myslíš, že rozhodlo dnešní zápas?

Náš golman, který nás podržel, soustředěný tlak, který jsme vytvořili na soupeře a jeho chyby.

Dneska jsi dal tři góly, tak nám je stručně okomentuj.

První gól padnul z rohu, dobře jsem to trefil k tyči, brankář byl prakticky bez šance.
Druhý jsem dal až ve třetí čtvrtině, to byl gól, který si podle mě golman soupeře nedá za rámeček, protože to nebyla žádná velká rána, bylo to z úhlu a propadlo mu to pod rukou.
A třetí gól jsem dorážel po skrumáži, takže velmi jednoduchej.

Každopádně asi nejlepší zápas na podzim?

Můj rozhodně.

Pro tebe to byl poslední zápas na podzim, takže já tě ještě poprosím, abys nám trošku shrnul podzimní část sezóny.

Nebylo to sice ideální, ale předvedená hra neodpovídá výsledkům. My jsme v každém zápase hráli velmi otevřenou a velmi vyrovnanou hru i se silnějšími soupeři bohužel nás sráží vždy naše dvě až tři hrubé chyby v obraně, které pramení z toho, že většinou dotahujeme soupeře za stavu 2:0, 3:0, což pro takhle mladý tým jako jsme my je špatně.

Ty halovou sezonu vypustíš, proč?

Na halu už jsem starej…

S čím bys byl spokojený na konci sezóny?

Já bych byl rád, kdybychom se dostali do klidného středu tabulky, v klidu to dohráli bez nervů a připravili se hlavně fyzicky na další sezónu.

A v bodovém vyjádření?

Když to dobře půjde, tak 12 bodů za jaro, to by bylo super. (pozn. redakce: dohromady 18 až 21 v závislosti na výsledku posledního utkání podzimní části)

Myslíš, že po dnešním rohovém úspěchu vystřídáš Tomáše Pauera jako hlavního střelce rohů?

To určitě ne, nechám to Tomášovi.

Ty jsi dneska mohl vůbec poprvé hrát soutěžní zápas se svým synem, jaké to pro tebe bylo?

Hrozně jsem se na to těšil a byl to vlastně můj cíl, když jsem se vracel do extraligy, že si zahraju se svým synem, který dnes chytal posledních 10 minut a vychytal samozřejmě nulu a jsem za to moc rád. Teď už můžu v podstatě skončit s hokejem. (smích)