První vítězství v mužské Extralize: HC President 1 – 3 HC Hostivař

Jak probíhal zápas mužské Extraligy 23.9 nám tentokrát krásně popsal talentovaný hráč Vojta Papírek:

Na Slavii jsme se sešli v brzkých ranních hodinách. Lehce ospalí jsme si vyslechli taktiku, převlékli jsme se a šli se rozběhat. Po ránu bylo ještě chladno, oblečeni v termo prádle jsme kroužili po slávistickém hřišti a vesele si povídali. V týmu panovala velmi uvolněná až žertovná atmosféra. 

Po rozehřátí jsme si nandali chrániče, vzali hokejky a začali jsme se už plně koncentrovat na zápas. Po úvodním hvizdu jsme byli zpočátku mírně nervózní, akce se nám nedařily, balónek odskakoval od hokejek. Po chvíli jsme se zklidnili a začali dodržovat předem domluvené taktické povinnosti. 

Úspěch na sebe nenechal příliš dlouho čekat. Po několika více i méně pohledných akcích, ve kterých jsme pravidelně ohrožovali soupeřovu branku, pronikl Svoboda hluboko do nepřátelského kruhu, nezpanikařil, zkusil zakončit, avšak brankář Smysl střelu vyrazil. V následujícím okamžiku se u penaltového puntíku strhla mela, kde balonek zběsile lítal mezi hostivařskými a prezidentskými holemi. Šťastná náhoda přála tomu, že se balonek z chumlu hráčů vykutálel ke Šteinerově hokejce a ta jej poslala do bednění prezidentské branky. Vedli jsme 1:0.

V zápase jsme herně dominovali a soupeře nepouštěli do větších šancí. Ze souvislého tlaku se podařilo skórovat Vodenkovi, naší nové posile z Mnichovic. Poté se Šteiner dostal do úniku a dokázal překonat brankáře a vstřelit svůj druhý gól. Ke konci jsme, bohužel obdrželi jednu branku, však na obranu naší obrany by se mělo zmínit, že gól padnul poté, co rozhodčí otočil za domnělé zdržování hry rozehrávku proti nám v naší obranné čtvrtině a již rozestavený tým se nestihl vrátit, čehož Prezidenti hned využili, pronikli skrz rozhozenou obranu do kruhu a skórovali.

Branka nic na vývoji utkání už změnit nestihla a my jsme si mohli v klidu připsat první zasloužené body. Za zmínku stojí výkon hostujícího brankáře Pažitky, který se blýsknul ne jediným těžkým zákrokem, čímž dodal mužstvu potřebný klid.

Aktuální víkend je nabitý, kdy nás v mužské extralize čeká v sobotu 30.9.  od 12:00 Hradecká Slavia. Aby Slavie nebylo o víkendu málo, tak s tou Pražskou se hraje hned den poté v neděli od 11:00.

Jste všichni srdečně zváni na zápas a lehké pozápasové občerstvení.

Ilustrační obrázek ze zápasové letní přípravy.

Napsat komentář