Smuteční oznámení – Jiří Tomášek

Dne 17.11.2023 nás opustil náš legendární Trenér, pan Jiří Tomášek. Asi není v klubu osoby, která by ho neznala. Zůstane pevně vryt v naší paměti!

Kdo by si chtěl připomenout, co nám o sobě sdělil před téměř dvěma lety, tak znovu otiskujeme článek z infoemailu 2022-02:

Nestárnoucí legenda klubu slaví úžasných 85 let!

Na dotazy Lenky Holubcové odpovídal březnový oslavenec, legendární trenér našeho klubu – Jiří Tomášek!

Vše nej nej Jiříku k Tvým krásným narozeninám ❤️

Přeji Ti pevné zdraví, hodně radosti a lásky

Moc ráda bych Ti k Tvému jubileu položila několik všetečných otázek…

Od kdy jsi v HCH? Proč jsi začal trénovat? Jaký sport si v životě dělal? Hrál jsi hokej? Na jaké pozici? Co Ti pozemák a klub HCH dal? Jaký máš největší zážitek spojený s pozemákem? Je něco co přeješ klubu k 80. narozeninám? Co Ti teď v životě dělá největší radost? Máš nějaké přání?

Jiří:

Začnu tím nejjednodušším. Pozemní hokej jsem nikdy nehrál.

Asi osmi letý jsem byl jako divák na pozemní hokej trefen míčkem do nohy.

To bylo prvé seznámení s pozemákem. Hrával jsem amatérsky volejbal. K pozemáku jsem se dostal přes tenis. Manželka a její kolegyně z práce chtěly, aby synové hráli tenis. Po dotazu jestli je volno na tréninky dětí v Hostivaři bylo sděleno že děti netrénují, ale hraje se tu pozemní hokej. A bylo rozhodnuto. A protože mě nebavilo čekat a koukat jenom až trénink skončí, začal jsem pomáhat. Mirek Smolík a Pavel, jméno jsem zapomněl, kteří tehdy trénovali, byli rádi že pomohu. Toto se odehrálo v roce 1973. Od 1974 jsem členem. Co mi Pozemák dal? Vzal mi hodně času. Ale bavilo mně to, protože s dětmi to bylo fajn. Zážitků bylo moc a je těžko vybrat ten největší, snad že dětí s chutí chodily na tréninky. Ale byly i sportovní výsledky a nebylo jich málo. Klubu přeji hodně moc nových adeptů, zažraných do PH a stejně moc zažraných trenérů. Bez toho to nejde. A na děti musí být velmi dobré nervy. Existují spousty pouček jak děti trénovat, ale ty poučky jsou někdy zavádějící. Momentálně mi největší radost dělá, že jsem tu a přání abych tu ještě chvilku byl.

Ahoj Jirka

Napsat komentář