Přípravka a jarní soustředění v Harrachově

Minulý víkend se naše přípravka vydala na jarní soustředění do malebného Harrachova, kde nás čekal víkend plný nezapomenutelných zážitků.

Naše cesta začala v pátek večer, kdy jsme dorazili na místo ubytování. Po příjezdu jsme se nejprve sešli k večeři, kterou si každý z nás připravil z domova, a pak jsme se společně seznámili s pravidly pobytu a organizace programu. Večer jsme si užili přátelskou atmosféru při společenských hrách.

Sobotní den jsme zahájili brzkým budíčkem a po společné snídani jsme se připravili na plánovaný výlet. Každý z účastníků byl rozdělen do třech týmů, jejichž prvním úkolem bylo vyplnit kvíz, který nás provázel po celou dobu výletu. Naše trasa vedla kolem malebných Mumlavských vodopádů až do Sklárny a Minipivovaru Novosad a syn, kde jsme si dali oběd. Poté jsme se vydali na původně plánovaný výlet na Čertovu horu, ale nepříznivé počasí nás donutilo změnit plány a místo toho jsme prozkoumali okolí skokanských můstků a dalších zajímavých míst. Po návratu na chatu jsme se věnovali společenským hrám a soutěžím, které byly součástí programu. Po vyhlášení kvůzu a soutěží jsme si užili příjemnou atmosféru u táboráku a opékání buřtů. Dokonce jsme vyzkoušeli i odvahu našich svěřenců při noční bojovce.

Nedělní program začal snídaní a úklidem chaty. Poté jsme se vydali na exkurzi do místní sklárny, kde jsme měli možnost nahlédnout do historie a procesu výroby skla. Následně jsme navštívili místní muzeum, kde jsme se dozvěděli více o historii regionu a obdivovali různé exponáty. Po obědě jsme si udělali čas na nákupy suvenýrů a pak jsme se vydali na chatu, kde jsme jen sbalili věci a mohli na cestu domů.

Děkujeme všem účastníkům a rodičům. Zejména děkujeme Sklárně a Minipivovaru Novosad a syn za jejich pohostinnost a zajímavé exkurze. Speciální poděkování patří Alešovi Rendlovi za skvělou organizaci a zajištění nezapomenutelného víkendu pro naše svěřence.
Za tým přípravky, Tereza Pazlarová

Napsat komentář