Cesta našich mužů do FinalFour: Od boje o čtvrté místo k bojům o titul!

Muži A před semifinále se Slavii
Muži A před semifinále se Slavii 2024-05

Jarní sezona začala pro tým mužů s určitou nejistotou, když se dělili o čtvrté místo s týmem z Rakovníka. Nicméně, vynikajícími výkony si toto místo upevnili ještě dvě kola před koncem základní části.

FinalFour se blíží a naše muže čeká první zápas již tuto sobotu se Slávií na domácím hřišti. Další utkání se stejným soupeřem se uskuteční 25.5. na pražské Slávii. Nakonec Semifinále a Finále se odehraje v Liticích.

Přímo k zápasům:

Hostivař rozdrtila Plzeň-Litice 5:0

HC Hostivař předvedla v zápase proti TJ Plzeň-Litice výkon, který vyrazil dech. Vítězství 5:0 nejen potěšilo fanoušky domácího týmu, ale také šokovalo příznivce Litic, kteří patřili mezi favority na titul.

Hlavním tahákem duelu byla skvělá obrana Hostivaře, která dokázala úspěšně odolávat náporům soupeře po celou dobu zápasu. Hostivař se chopila iniciativy již v první polovině, kdy se dvakrát prosadila a ujala se vedení. I když se Liticím podařilo získat výhodu přesilové hry, nedokázali ji využít k vyrovnání.

Klíčový moment přišel ve čtvrté čtvrtině, kdy Litice sáhli po power play, doufajíc, že sníží náskok soupeře. Bohužel pro ně, Hostivař si udržela pevnou obranu a dokonce využila chyby soupeře k dalšímu zvýšení svého náskoku.

Hrdiny zápasu se stali Filip Vymyslický, Jakub Kohák a Adam Šteiner, kteří se podíleli na všech pěti gólech svého týmu. Je zřejmé, že absence několika klíčových hráčů v týmu Litic, včetně kapitána Uhlíře, měla vliv na výkon jejich týmu, avšak hlavním faktorem byl skvělý výkon domácího týmu.

HC Bohemians Praha porazila HC Hostivař ve vyrovnaném zápase s výsledkem 2:0.

Zápas byl plný dramatických momentů a kartování, které bylo téměř tak zajímavé jako samotná hra.

Oba brankáři, Pažitka a Větrovský, ukázali své mistrovství v důležitých momentech zápasu, kdy své týmy podrželi. Větrovský dokonce zneškodnil penaltu, čímž přispěl k vítězství svého týmu.

Bohemians se prosadili brankami Vudmasky a Vohnického, přičemž rozhodující gól padl minutu před koncem zápasu. Hostivař se snažila vyrovnat, avšak nebyla schopna překonat obranu soupeře.

„Do zápasu jsme šli s tím, že chceme zopakovat dobrý výkon z minulého týdne, hrát zodpovědně dozadu a být opět produktivní. Defenzivně se nám celkem dařilo a Bohemku jsme pustili jen do pár větších šancí, kdy třeba roh měli za celý zápas snad jen jeden. O poznání horší to bylo ale v ofenzivě, kde nás po celý zápas trápila koncovka. Neproměnili jsme asi sedm rohů, neobsazovali správně prostory kolem branky a když jsme se dostali ke střele, tak si ji pohodlně našel brankář soupeře. Třešničkou na dortu našeho ofenzivního zmaru byla penalta, kterou jsem neproměnil za stavu 0:1 a nedostal nás opět do hry o body. Samostatnou kapitolou bylo v zápase celkem 7 zelených, 4 žluté a 1 červená karta. Každý si tedy asi dokáže představit, že se na hřišti kolikrát více kecalo než hrálo. Do příštího zápasu zapracujeme na zakončení a věřím, že to ponese znovu své ovoce v podobě důležitých bodů a přiblížíme se jistotě bojů o medaile ve Final4,“ hodnotí kapitán Tomáš Pauer.

HC Hostivař si připsala důležité vítězství 5:2 nad HC President.

Hostivař se ujala vedení díky brance Tomáše Holuba těsně před první přestávkou. Nicméně, po návratu na hřiště dokázal kapitán Presidentu, Jakub Rychetník, vyrovnat skóre. President se dokonce dostal do vedení po gólu Marka Rambouska, ale Hostivař neztrácela nervy a rychle zareagovala.

Domácí tým si vzal vedení zpět díky dvěma brankám Jakuba Koháka, jedné brance Tomáše Holuba a gólu Lukáše Svobody. Jejich skvělá útočná hra a tvrdá práce nakonec přinesla vítězství.

Celkově byl zápas vyrovnaný a plný vášně. Oba týmy se snažily ukázat své nejlepší stránky, ale Hostivař byla v tomto zápase lepší a zaslouženě si odnesla tři body.

HC Hostivař si zajistila postup do FinalFour po výhře 6:2 nad HC Slavia Hradec Králové.

I když Hradec hrál aktivně uprostřed hrací plochy, nedokázal se dostat do účinného zakončení. Na druhé straně Hostivař vytvářela šance s úžasnou pravidelností a dokázala šestkrát překonat brankáře soupeře.

Hostivař se ujala vedení 2:0 v první čtvrtině a dále svůj náskok navyšovala. Sýkora, Papírek, Hynek, Holub a Kohák se stali střelci, kteří dopomohli k vítězství svému týmu.

Toto vítězství Hostivaři zajistilo jistotu postupu do Final Four, což je velký úspěch pro tým. Jejich silný výkon a schopnost využít šance na góly ukázaly, že jsou skutečnými aspiranty na titul.

Cenná výhra 3:2 nad Rakovníkem

HC Hostivař získala cenné vítězství nad HC Rakovníkem v dramatickém zápase, který skončil s těsným výsledkem 3:2. Byl to duel plný emocí a nečekaných zvratů, který ukázal sílu obou týmů.

Hostivař se ujala vedení v první čtvrtině díky brance Tomáše Vodenky. Nicméně, Martin Seemann z Rakovníku dvěma góly vyrovnal skóre a zdálo se, že se zápas otočil ve prospěch domácího týmu.

Avšak Hostivař neztratila naději a díky brankám Šteinera a Chabra Ondřeje dokázala vyrovnat. V posledních minutách zápasu pak Hostivař těsně zvítězila a získala další tři body.

Hostivař si z tohoto zápasu odnáší cenné body a posiluje svou pozici v tabulce.

HC Hostivař porazila HC 1946 Praga 4:1.

I přes bojovný výkon Pragy si tři body odnesl domácí tým, který se tak připravuje na nadcházející playoff s dobrým pocitem.

První čtvrtina zůstala bez branek, ale ve druhé čtvrtině se Hostivař chopila iniciativy a vstřelila dva góly díky Průchovi a Vymyslickému. V poslední čtvrtině přidal další dva góly Holub a Pauer, zatímco Praga se dokázala prosadit pouze jednou brankou, kterou zaznamenal Šimánek.

„Ačkoliv jsme měli uz před zápasem jasně danou pozici do playoff, rozhodně jsme chtěli základní část zakončit vítězstvím a hlavně se dobře naladit před playoff. Zároveň jsme Pragovku rozhodně nechtěli podceňovat. V zápase se nám dařilo vytvářet si dobré příležitosti, bohužel jsme byli neefektivní v zakončení, na druhou stranu kromě gólu a několika rohů jsme soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Za tři body jsme rádi, za herní projev asi o něco méně. Nicméně to nejdůležitější je před námi a já doufám, že i když nás nečeká nic lehkého, tak se jako tým dokážeme semknout a každý se připravíme na semifinále, jak nejlépe dokážeme.“ – hodnotí brankář Vojtěch Pažitka

HC Hostivař tak ukázala svou sílu a odhodlání před nadcházejícím playoff.

Gratulujeme a přejeme našim mužům úspěch v nadcházejících zápasech!

Napsat komentář