TJ PLZEŇ LITICE – HC HOSTIVAŘ 5:1 10.9.2023

První extraligový zápas odehráli muži za teplého a slunného dne v Liticích, kde domácí tým byl favoritem a bylo z něj cítit, že je plně koncentrován na sezónu i svůj historicky první start v EHL. Družstvo Hostivaře přijelo plné energie a motivace získat v Liticích body.

Po velice taktickém úvodu zápasu se začalo kartovat již v 7. minutě kdy dostal zelenou kartu hráč domácího týmu Otakar Gerlický, ale bohužel v zápětí šel na trestnou lavici Hostivařský Vojta Papírek na 5 minut. Litice se po krátké přesilové hře dočkali prvního gólu v 11 minutě zápasu. Hra napovídala tomu, že se hraje spíše mariáš, kdy v 19 minutě dostal zelenou kartu Hostivařský Fedoš, ale Litický Reinhard dostal žlutou kartu a následně červenou kartu v 28 minutě. V té době už vedli Litice 2:0.

Vypadalo to, že Hostivař využije přesilovou hru, která měla trvat třicet minut a také snížila na 2:1, kdy se z odraženého balónu prosadil Holub. Bohužel další karty na obou stranách ze zápasu udělali takzvanou “bramboračku”, kde Litice potvrdili svoji nadvládu a v posledních 2 minutách hry rozhodli na finální skóre 5:1. Za zápas celkově padlo 12 trestných karet a 6 gólů, což značí o jaký typ zápasu se jednalo.

Recept na úspěch v příštích zápasech je zejména větší disciplinovanost.

Rozhovor Lukáše Svobody po utkání naleznete zde

Příští zápas Mužů A se hraje v sobotu 16.9 od 12:00 v Hostivařské aréně u Botiče, kam vás všechny zveme.