Vysoká porážka na Slavii

26.9.2021 sehrálo družstvo Hostivaře v odpoledních hodinách 4. kolo dorostenecké ligy. HC Hostivař prohrála bohužel rozdílem třídy a odcházela s debaklem 8:0. Proč dorostenci prohráli tak vysoko mělo několik důvodů, které se pokusím objasnit v následujících větách.

Bohužel se nám opět nepovedl vstup do zápasu, kdy v podstatě ve druhé minutě zápasu jsme prohrávali 2:0. Může za to špatná koncentrace před zápasem a přílišný respekt k soupeři, který nás bohužel provázel celý zápas. SK Slavia Praha hrála velmi účelný pressing s kterým jsme si v určitých pasážích hry nedokázali poradit. Nabádal jsem hráče, aby se nezbavovali balónků, ale aktivně a konstruktivně se snažili rozehrát. To se v určitých pasážích zápasů dařilo a dovolím si napsat, že jsme několikrát v zápase překonali právě nátlakovou hru Slavie naší kombinační hrou. Nicméně z toho logicky pramení, že pokud se hráči i přes nátlakovou hru soupeře snaží konstruktivně rozehrát, dojde k chybám v rozehrávce a následnému potrestání. Na chyby mají hráči dorostu právo, neb kde jinde se mají naučit rozehrávku než v mládežnických kategoriích. Dovolím si sepsat takovou úvahu. Pokud bychom se rozhodli napalovat balonky bez adresné přihrávky, ale pouze k zažehnání blížícího se nebezpečí, nejspíše bychom neprohráli rozdílem 8 branek. Co by nám to ale dalo do budoucna z hlediska perspektivy týmu? Naprosto nic. Výsledek by nebyl tak vysoký, ale bylo by to pouze zastínění problému, kterému bychom stejně museli v budoucnu čelit. Pode mnou budou hráči mít právo chybovat, protože právě chybami se učí. Budu po nich chtít, aby chybovali znovu a znovu, do té doby, kdy sami budou vědět, jak řešit danou situaci. Další důvodem porážky je nízký věkový průměr mužstva. Nejvíc se to projevuje právě v útočné fázi. V útoku hrají dorostenci ve věku 14 let, kde se bohužel projevuje fyzická rozdílnost obou týmů. Hráči jako František Vacek, Jakub Vopálenský, Jakub Papírek, Jakub Novotný a Jakub Kohák budou hrát za dorost další 4-5 let (podle měsíce narození). Je tedy patrné, že jsou v procesu spíše „obouchání se“ v dorostenecké lize než ve fázi, kdy by měli rozhodovat zápasy. Mužstvo SK Slavia Praha vyhrálo naprosto zaslouženě, nicméně nutno podotknout, že vítězství jim mladé naděje Hostivaře moc nezkomplikovali.

Zápasu se zúčastnili tito hráči:

František Ebr (brankář), David Lachout ©, Maxim Eduard Hurych, Jakub Skořepa, Matěj Fedoš, David Smiatek, Vojtěch Papírek, Matyáš Průša, Kryštof Vilímek, Jakub Papírek, Jakub Vopálenský a František Vacek.

Sk Slavia Praha – HC Hostivař 8:0

Předzápasový pozdrav
Hostivařské kolečko, posledních pár vět před samotným zápasem
Vysoká prohra dorostence mrzela

One Comment:

  1. Pingback: Poslední zápas sezóny , její hodnocení DOROST a poděkování DAVIDU LACHOUTOVI – HC Hostivař

Napsat komentář