Poslední zápas sezóny, její hodnocení a poděkování DAVIDU LACHOUTOVI

15.5.2022 sehrál tým Hostivaře poslední utkání v dorostenecké soutěži 2021/2022. Tentokrát změřil síly s týmem TJ Litice Plzeň. Z tohoto zápasu si odnáším jako trenér rozporuplné pocity. Výsledkově to Hostivař, vzhledem k průběhu zápasu, zvládla asi nejlépe jak mohla, neb se současným týmem z Plzně remizovala 1:1. Nutno také podotknout, že v jarní sezóně byly do té doby Litice suverénní a neztratily žádný bod. Proč tedy rozporuplné pocity?

HC Hostivař utkání odpracovala, ubránila, systémově nepropadla a bojovala o každý metr na hřišti (vyjma asi posledních 5 minut 3. čtvrtiny), ale vypracovala si málo šancí. Přesto jsme šli do vedení, kdy po krásné hokejové akci dorážel do prázdné branky Kryštof Vilímek. Obecně to byl spíše boj ve středu pole, kde Litice stupňovali svůj tlak a jen díky dobře chytajícímu Františkovi Ebrovi se soupeři z Plzně nepodařilo vsítit větší počet gólů. Byly tam samozřejmě i momenty, kdy Hostivař měla závar před brankou soupeře či nenaplněnou střelu, ale zde si dovolím poukázat na faktor mladého mužstva, kterým HC Hostivař je. Fyzická a tělesná odlišnost našich hráčů a Litic byla tak výrazná, že jsme se jen těžko prosazovali, tím spíše, kdy vinou zranění nedohrál utkání David Smiatek. K tomuto zápasu jsme přistoupili ze dvou pohledů. Prvním byl důstojné zakončení sezóny a druhým příprava na další sezónu, kdy jsme zkoušeli různé varianty a personální změny u hráčů na postech, kdy například Matěj Fedoš nastoupil na středním obránci a nutno podotknout, že se s tím popasoval dobře. V utkání vyjma gólmana Františka Ebra, který dokonce chytil i penaltu, lze vypíchnout i Matyáše Průšu, který svou agresí a bojovností dělal velké problémy hráčům z Litic a konstantně boural jejich rozehrávku i snahu o přechod do naší obranné čtvrtiny. Pokud se naši mladší dorostenci naučí nepředržovat balón a rozdávat rychlejší přihrávky, může se stát HC Hostivař ještě nebezpečnějším soupeřem, než jakým je teď. Dále je pravdou, že v zápase nám byla odpuštěna jasná penalta, kdy se náš brankář dopustil faulu na útočícího hráče Litic a rozhodčí nařídil pouze trestný roh. V závěru zápasu jsme pak ještě rozehrávali trestný roh, který jsme ale bohužel neproměnili.

Zápas dobře odpískali rozhodčí Tomáš Pauer a Jaroslav Hupcej a za to jim patří slova díků.

HC Hostivař – TJ Litice Plzeň 1:1; góly: Kryštof Vilímek

Soupiska na zápas:

František Ebr, David Lachout, Jakub Skořepa, Max Eduard Hurych, Matěj Fedoš, David Bártl, Vojtěch Papírek, Matyáš Průša, Jakub Kohák, Jakub Vopálenský, David Smiatek, Adam Šteiner, Kryštof Vilímek, Vojtěch Jeřáb, Jakub Papírek.

Omluveni: Dominik Netrefa, František Vacek, Jakub Novotný.

Předzápasový pozdrav obou mužstev
Pro Davida Lachouta (číslo 25) poslední zápas za dorost

Tabulka samotných zápasů

5.9.2021 Hostivař Bohemians 3:4
19.9.2021 Hostivař Mnichovice 2:5
12.9.2021 Hradec Králové Hostivař 1:1 (ZRUŠENO)
26.9.2021 Slavia Hostivař 8:0
3.10.2021 Hostivař President 2:1
10.10.2021 Litice Hostivař 2:0
10.4.2022 Bohemians Hostivař 3:1
24.4.2022 Mnichovice Hostivař 3:3
2.5.2022 Hostivař Slavia 0:2
8.5.2022 President Hostivař 3:1
15.5.2022 Hostivař Litice 1:1

Pohled na tabulku po základní části. Liga se pak bude dohrávat pomocí systému play-off. Na vítěze ligy si tedy ještě musíme počkat.

Umístění Tým Zápasy Výhra Remíza Prohra Body
1. Slavia 10 7 1 2 22
2. President 10 7 1 2 22
3. Litice 10 6 1 3 19
4. Bohemians 10 5 0 4 15
5. Hostivař 10 1 2 7 5
6. Mnichovice 10 1 1 8 4

Hodnocení sezóny 2021/2022

Sezónu musím hodnotit pozitivně i přesto, že se Hostivaři podařilo vyhrát pouze jednou a to na podzim proti Presidentu (První výhra Hostivaře v dorostenecké soutěži – HC Hostivař). Za tu dobu HC Hostivař prošla výrazným herním zlepšením. Co je dalším pozitivem, že vyjma jednoho zápasu na podzim se Slavií (Vysoká porážka na Slavii – HC Hostivař) dokázala Hostivař držet krok se soupeři a být jim více než důstojným soupeřem. Tím spíše, že se jedná o velice mladý tým, kdy věkový průměr je 16 let. Za tým dorostu nastoupilo 8 hráčů ze starších žáků, kdy dokonce 2 z nich jsou ročník 2008 (David Bártl, Jakub Papírek). Hráči tedy mají určitě velký potenciál a uvidíme, zda se ho podaří naplnit v příští sezóně, ve které budeme mít několik hráčů z ročníku 2004 a měli by tudíž tvořit pevné jádro týmu. Všem hráčům chci poděkovat za sezónu, neb svojí prací, docházkou a vytrvalostí vytvořili kvalitní tým dorostu po všech stránkách. Příslibem je také jistě fakt, že hráči jako Matyáš Průša, Vojtěch Papírek, David Smiatek a Jakub Skořepa již nastoupili za A – tým HC Hostivař v sezóně 2021/2022 a minimálně tím zvýšili konkurenci v A – týmu. Obzvláště pak poslední jmenovaný Jakub Skořepa ukázal své kvality a přehled i v dospělé kategorii, kde z něj roste velký hráč a leader týmu.

Dále bych chtěl jmenovitě poděkovat celému realizačnímu týmu v čele s Jiřím Novotným, který mi pomáhal po celou sezónu a byl na všech utkání. Dále pak všem hráčům z ročníku 2002, kteří se pravidelně zúčastňovali tréninků v podobě mentorů a trenérů, konkrétněji: Jan Fedoš, Ondřej Chabr, Jakub Chabr a Martin Sýkora. Dále také Ondru Papírkovi za nahrávání zápasů, kdy právě videoanalýzy měly za následek velký taktický a herní progres hráčů dorostu. Tomáši Holubovi za nespočet trenérských diskuzí a názorů, které napomohli vidět věci z jiné perspektivy. Emilu Fedošovi za organizaci zimního soustředění, které napomohlo k lepšímu kolektivu hráčů dorostu. Tomáši Hynkovi a Katce Lamberkové za korektury článků. Dále všem fanouškům, rodičům a ostatním členům klubu, kteří se jakkoliv podíleli na chodu týmu dorostu, bez VÁS by to nešlo.

Děkujeme za sezónu 2021/2022 a brzy na viděnou!

V neposlední řadě chci poděkovat DAVIDU LACHOUTOVI

David Lachout byl jako nejstarší hráč týmu, jeho kapitánem, leaderem a vzorem pro mladší spoluhráče. Za tým dorostu HC Hostivař bojoval a nebál se kolikrát obětovat až na hranu vlastního zranění. Vždy se postavil problémům čelem a byl právě tím pilířem, který podpíral a držel celý dorost HC Hostivař. Co ostatní moc nevidí, ale určitě stojí za zmínku, jsou faktory, které Davida vystihují. Nikdy nezanedbá dobrou osobní přípravu na zápasy. Tvrdě pracuje i mimo hřiště, ať už v podobě posilování, regenerace či jiných aktivit, které vedou k dobrému výkonu. David se rozloučil s týmem v posledním domácím zápase proti Liticím. V šatně se mu pak zaslouženě dostalo dlouhého zvučného potlesku. DAVIDE DĚKUJEME! #DL25

Davide děkujeme a přejeme mnoho dalších hokejových úspěchů

Napsat komentář