První výhra Hostivaře v dorostenecké soutěži

Dne 3.10.2021 sehrála Hostivař již svůj 5. zápas v dorostenecké soutěži. Tentokrát dorostenci změřili své síly s týmem HC President. Před samotným rozebráním zápasu si dovolím ještě sepsat pár vět směřované k našemu soupeři.

Moc se celému týmu HC President omlouváme za nezpůsobilé hřiště, na kterém se utkání odehrálo. Přes noc došlo k silnému větru, a jak to už bývá v tomto ročním období, na hřiště napadala silná vrstva listí a v podstatě zakryla celou část u Botiče. Společnými silami, jak na straně Presidenta, tak Hostivaře jsme pomocí hrabel a košťat odstranili alespoň částečně listí z herní plochy. Omlouváme se a děkujeme zároveň.

K samotnému zápasu:

Podstata první výhry se začala rodit minulý zápas v Edenu, kde jsme prohráli vysoko se Slavii. Tato porážka měla za efekt, že jsme si s týmem sedli a museli si vyříkat znovu náš herní projev a obecně připomenout celou ideologii trénování a vedení dorostu. Došlo k připomenutí určitých věcí a doufejme nyní i k pochopení, co si od mužstva představuji.

Potvrdilo se to hned v samotném úvodu zápasu s Presidentem. Dorostenci předvedli zatím svůj nejlepší poločas v podzimní soutěži. Hráči se nebáli od zadu konstruktivně rozehrávat, záloha vypomáhala čtyřčlenné obraně s rozehrávkou svým pohybem a nabídkou. Útočníci přidali na důrazu v útočném kruhu a v lepší organizovanosti ve vytváření obranné zóny. Ve druhém poločase jsme již nedokázali navázat na dobrý výkon. Nicméně ve chvíli, kdy se Hostivař začala trápit hokejově nahradila to zarputilostí a dobrou organizací hry. Na hře Hostivaře bychom jistě našli znovu mnoho nedostatků a chyb, ale na tomto výkonu se hráči mohou rozvíjet a stát se lepšími do budoucna. Ať nemluvíme pouze v superlativech. Tým srazila určitá nedisciplovanost v soubojích a ve výrocích rozhodčích. Není možné, aby hráči byli vylučováni za nesportovní chování vůči rozhodčímu či zjevné sekyře, a dokonce polemice, zda takto náš hráč nehrál úmyslně. Našim dorostencům se toho mnohé odpustilo a pouze díky schovívavosti rozhodčích jsme odehráli v oslabení „pouze“ 6 minut za tři zelené karty. Na toto téma budeme vést důraznou rozpravu.

Zápasu se zúčastnili tito hráči:

František Ebr (brankář), David Lachout ©, Maxim Eduard Hurych, Jakub Skořepa, Matěj Fedoš, David Smiatek, Vojtěch Papírek, Matyáš Průša, Kryštof Vilímek, Jakub Papírek, Jakub Kohák, Adam Šteiner a Jakub Novotný.

HC Hostivař – HC President 2:1; góly: Jakub Skořepa, Kryštof Vilímek

Rozcvička na malém hřišti
Momentka ze zápasu
Pozápasová děkovačka

One Comment:

  1. Pingback: Poslední zápas sezóny, její hodnocení a poděkování DAVIDU LACHOUTOVI – HC Hostivař

Napsat komentář