Závěrečné 3 zápasy dorostenecké soutěže a krátké zhodnocení halové sezóny

Zápas s TJ Mnichovice

K zápasu s Mnichovicemi jsme nastoupili se stejnými nároky a požadavky na hru jako na předešlé zápasy. To znamená konstruktivní rozehrávka s dobrým pohybem a střídající aktivní napadání se zónovou obranou. Mladé naděje Hostivaře bohužel nemají potřebný klid na hokejce a tím se dopouštějí laciných ztrát, které pak soupeř dokáže potrestat. Sami se dostáváme do obtížných situací, když předržujeme balónek a následně se dostáváme pod tlak soupeře. Skóre 3:8 je pak celkový odraz naší hry, kdy si vypracujeme relativně dost gólových příležitostí, ale potýkáme se s slabým zakončením nebo až dětským řešením situací.

HC Hostivař – TJ Mnichovice 3:8; góly: David Lachout, Vojtěch Papírek, David Smiatek

Soupiska na zápas: Jakub Papírek, Jakub Skořepa, Max Eduard Hurych, Matěj Fedoš, David Lachout ©, Vojtěch Papírek, David Smiatek, Vojtěch Jeřáb a Adam Šteiner.

Roh HCH, skončí gólem?

Zápas s HC Rakovník

Na zápas s HC Rakovník jsem se jako trenér bohužel nemohl dostavit, neb mě postihl covid. Trenérsky mě zastoupil Pavel Bártl a za to mu patří slova díků. Se hrou byl Pavel spokojený a chválil dorostence, že o sobě vědí na hřišti a vědí, jakým způsobem ohrozit branku soupeře. Zápas pak ještě zhodnotil kapitán David Lachout:

„Zapas s Rakovníkem bych nenazval úplně jako nejhorší, vidím ho spíše jako jeden z těch lepších zápasů. Byl to dost hratelný soupeř a měli jsme velkou šanci na první halové body, avšak bohužel přes spoustu krásných akcí se nám nepodařilo úspěšně zakončovat. Jako další mínus byly časté individuální chyby, z kterých pramenilo spoustu soupeřových gólů. Závěrem bych chtěl napsat, že kluci jsou mladí a mají v této kategorii spoustu času ještě před sebou, musí více pochopit taktiku a nebát se hrát. Pokud se úspěšně tyto dvě věci naučí, nebojím se říct, že chaos, který tímto převládal na hřišti pomine.“

HC Hostivař – HC Rakovník; góly: Matyáš Průša, David Lachout

Soupiska na zápas: Jakub Papírek, Matěj Fedoš, David Lachout ©, Vojtěch Papírek, David Smiatek, Matyáš Průša, Vojtěch Jeřáb, Dominik Netrefa a Adam Šteiner

Momentka ze zápasu s Rakovníkem

Zápas s HC Bohemians

Do zápasu s HC Bohemians jsme šli ve značně oslabené sestavě, kdy nás znovu postihla covidová pandemie. Došlo tedy k doplnění hráčů ze řad starších žáků. S 9 členné soupisky tvořilo hned 5 hráčů věkově právě starší žáci. Nicméně kluci s námi trénují přes celou zimu a nastupují za nás i ve venkovní části sezóny, tudíž nějaká vazba s týmem tam již je. Co je pozitivní zjištění, že svůj zápas odehráli velice slušně a ač tomu skóre neodpovídá, byli rovnocenným soupeřem pro HC Bohemians. Obzvláště s prvním poločasem (0:3) jsem byl velmi spokojený, protože dorostenci se nebáli hrát a vytvořili si mnoho příležitostí, kde nás opět srazila nízká produktivita. Celkové skóre 1:10 je vzhledem k zápasu pro dorostence kruté.

HC Hostivař – HC Bohemians 1:10; góly: David Smiatek

Soupiska na zápas: Jakub Novotný, Jakub Skořepa, David Lachout ©, Vojtěch Papírek, David Smiatek, Adam Šteiner, David Bártl, Jakub Vopálenský a Jakub Kohák

Předzápasové rozběhání

Stručné hodnocení halové sezóny

7 zápasů, žádný bodový přírůstek. Tohle je krutá, nicméně pravdivá skutečnost dorostenecké kategorie HC Hostivař. Tým se nyní nemůže vymlouvat na nízký věkový průměr, neb drtivou většinu zápasů odehráli hráči, co budou v dorostu už jen do sezóny 2022/2023, respektive už jen jeden rok po skončení této sezóny. Jediné na co se může brát ohled a co je fakt, že hráči dosud netrénovali ve velké hale a do konce ani v hale, kde by měli mantinely. To se v této sezóně podařilo díky úsilí dorostenců (částečně i chlapů) a možnosti výroby v prostorách, které nám poskytnul Jiří Novotný, částečně změnit. Pro účely zkvalitnění trenérské jednotky, jsme si vyrobili mantinely viz článek níže:

Mladá krev se podílela na výrobě mantinelů pro klub HC Hostivař – HC Hostivař (hchostivar.com)

Hráči dozajista pochopili více hokejové pojetí halového hokeje, nicméně deficit, který se jim během jejich vývoje vytvořil je tak veliký, že to jedna sezóna nemůže zachránit. V zápasech byli pasáže, kdy byli lepším týmem, ale toto mezidobí nedokázali přetavit ku prospěchu, neb jsme byli neefektivní ve svém zakončení. Je to těžké, v zápasech kdy nejste horším týmem, ale prohrajete o vícero gólů je pro všechny strany naprosto frustrující. Nicméně věřím, že poctivou prací a tvrdou pílí se mohou dorostenci stát velmi dobrými hráči nejen ve své kategorii, ale i do budoucna pro extraligu mužů. Určitý potenciál v nich jednoznačně je, vidím to na trénincích i v zápasech, ale je k tomu zapotřebí mnohonásobně větší úsilí ve všech ohledech.

HC Hostivař dorost 2021/2022

One Comment:

  1. Pingback: Shrnutí halové sezóny – HC Hostivař

Napsat komentář