Shrnutí halové sezóny 2021/22

Halová sezona je u konce a naše týmy se pomalu připravují na příchod jara. Pro některé byla hala úspěšná, pro někoho zase znamenala ukázku nedostatků. Jak tedy vypadala a jak se naše týmy umístily?

MINIBENJAMÍNCI A BENJAMÍNCI (U6/U8)

Halová sezona byla zahájena opět s omezením, ne však tréninkovým, ale v rámci turnajů nesmí být účast rodičů, takže veškerá zodpovědnost přechází na nás na trenéry.
Tréninky máme stále 2x týdně. Ve středu máme spíše atletiku a posilování, jelikož jsme v malé tělocvičně. Páteční trénink věnujeme hlavně hokeji, ale ani tam nezapomínáme na společné hry i nehokejové.
Ohledně turnajů se nám nakonec model bez rodičů osvědčil… děti jsou skvělé a hodné. Turnaje probíhají v přátelském duchu, v těchto kategoriích nejde o umístění ani výsledek, ale děti se moc snaží, je vidět, že se i zlepšují a chápou, co po nich s Domčou chceme. Padají i góly, ale pro nás je důležitější krásná přesná nahrávka než gól . Když ale propojí obě varianty nahrávku s golem, tak je to paráda. Na turnajích dostávají všichni stejnou odměnu, což je v této kategorii dobře.
Turnajů se zúčastňujeme co nejvíce ale když to nejde tak to prostě nejde… COVID, prázdniny a a konec nás školí neštovice… Už se těšíme na jarní sezonu. 
KEKE+ DOMČA

PŘÍPRAVKA (U10)

Přípravka se po velmi úspěšné podzimní části připravila na halu velmi důkladně a chtěla ukázat svou sílu i v hale. Bez fanoušků. Většinu zápasů bez brankáře. Hodně omluvenek. To nás provázelo většinu zápasů, ale i tak se nám to povedlo a celou zimu jsme ukazovali svou dominanci a nakonec si odvezli i zlato! Ale teď k samotné cestě ke zlatu!

Na první dvojkolo jsme se snažili připravit co nejlépe na tréninkách, ale i tak byla znát trochu nervozita z neznámého. První zápas jsme zvládli na jedničku. Krásné nahrávky, střely, bojovnost, prostě nádherný zápas. Bohužel nás tohle všechno v druhém zápase opustilo, a i přes ten fakt, že jsme vyhráli, jsem se hrou nebyla spokojená. I když chceme všichni v týmu vyhrávat, tak je pro mě důležitější ta cesta k výhře – hra týmu.

Další víkend byl pro nás trošku chaotický. Chyběl nám brankář, bylo hodně omluvenek (dokonce jsme si museli půjčit Štěpíka Rendla z U8) a také jsme nakonec odehráli 3 zápasy, z toho dva jen přáteláky, jelikož se holky ze Slávie nemohli dostavit. Ten jediný, který jsme prohráli byl také i ten jediný, který se počítal do tabulky. Pragovka má úžasnou techniku a i ta jim v zápase s námi k výhře velmi pomohla. Výkon byl ale za mě skvělý, takže jen nám chybělo štěstí (a půlka týmu).

,,A zase jsme bez brankáře, má covid.” První věta, kterou jsem v neděli ráno slyšela na Hagiboru. Čekali nás Mnichovice a Kbely B, přičemž i Mnichovicím chyběl gólman, a tak jsme odehráli zápas 5 na 5. V naší brance ale zazářil Vašek Červený, kterému se post útočící brankář dávající góly asi dost zalíbil. Celkově byla obě utkání zvládnuta s přehledem a bylo vidět, že jsme silnější každým zápasem.

7. a 8. kolo jsme zase odehráli v 5 hráčích. Proti Bohemians jsme již hráli a věděli jsme jak na ně, ale oříškem pro nás byly holky ze Slávie, které proti námi hráli poprvé. Nakonec jsme se se zápasem vyrovnali s nadhledem, bez zbytečných chyb.

Poslední dvojkolo a snad již poslední zápasy bez brankáře. Sice se nám už v 5 hraje dobře, ale ten brankář nám opravdu chybí. Hned první zápas a hned Pragovka. ,,Musíme vyhrát! Máme jim co vracet!” To jsme slyšeli už od příchodu do šatny. Na hřišti to taky bylo vidět, že jim nic nedáme zadarmo. Soupeř po chvilce také hrál v 5, takže jsme zase mohli zkusit něco nového. Ani s Mnichovicemi nám neopadl chtíč vyhrát a soupeř to s námi měl opravdu těžké.

HCHXBOHEMIANS Z.13:0V
KBELY BXHCH6:0V
SLAVIA BXHCH0:5K
HCHXPRAGA4:5P
MNICHOVICE AXHCH0:7V
KBELY BXHCH1:11V
BOHEMIANS Z.XHCH0:8V
HCHXSLAVIA B8:2V
PRAGAXHCH1:11V
HCHXMNICHOVICE A14:0V

Po hlavní části jsme čekali, jak se týmy rozhodí a jakého soupeře nám pošlou do skupiny. Tam jsme se nakonec střetli se Kbelami A, Hradcem a Presidentem.

První dva zápasy jsme odehráli s Hradcem a Presidentem, což pro nás zase byla velká neznámá, jelikož jsme je ještě neviděli hrát. Hned od začátku obou zápasů jsme ale bojovali a vytvářeli si krásné střelecké možnosti. Tentokrát už jsme měli i gólmana, takže jsme mohli hrát naši obvyklou hru.

Další zápasy nás čekali se Kbelami a znovu s Hradcem. Bohužel jsme měli vysokou marodku, takže bylo střídání hráčů opravdu obtížné, ale i tak to hráči zvládli s přehledem.

Stejně tak to bylo i u posledních zápasů, které jsme se snažili dohrát co nejlépe jsme mohli.

HCHXHRADEC11:2V
HCHXPRESIDENT14:1V
KBELY AXHCH0:4V
HRADECXHCH4:10V
PRESIDENTXHCH0:8V
KBELY AXHCH1:11V

Nejenom výsledkově ale i hrou musím celý tým pochválit, protože nechávali 110% nejen n v zápasech, ale i na tréninkách, za což jim moc děkuji.

Děkuji také všem rodičům, panu Tomáškovi a Evě Halamové.

Trenérka Tereza Pazlarová

MLADŠÍ ŽÁCI (U12)

Celkové shrnutí zde

STARŠÍ ŽÁCI (U15)

V halové nástavbě jsme si počínali o poznání lépe než v podzimní venkovní části.

HCHXHRADEC4:1V
3xŠteiner, Svoboda
SLAVIAXHCH13:2P
Kamínek, Šteiner
HCHXKADAŇ7:4V
3xŠteiner, Vacek

Kromě Slavie, která vyhrála celou soutěž bez ztráty bodu a s bilancí 69 vstřelených branek, jsme svedli vyrovnané souboje s druhým Prezidentem (5:7) a třetími Liticemi (2:3) a v šestičlenné konkurenci nejlepších týmu jsme skončili čtvrtí.

PRESIDENTXHCH7:5P
3xSvoboda, 2xŠteiner
LITICEXHCH3:2P
Kohák, Šteiner
HCHXRAKOVNÍK6:1V
3xŠteiner, 2xKohák, Kamínek
SLAVIAXHCH16:2P
2xŠteiner
HCHXPRAGA5:5R
3xŠteiner, 2xKraus Jáchym

Všechny zdraví,
Petr Nádvorník
Ať žije HC Hostivař

STARŠÍ ŽÁKYNĚ (U15)

Starší žákyně začaly halovou sezónu úspěšně dvěma vítěznými zápasy. Postupně ale účast hráček ovlivnily časté karantény a v zápasech se přestalo dařit.

Před posledním kolem bylo umístění 6 týmů z 8 velmi bodově vyrovnané. Vítězství v posledním zápase by nás posunulo z průběžného třetího místa na celkové druhé. Zápas s Bohemians jsme nezačaly příliš dobře. Již ve 3. minutě jsme obdržely gól. Následně začala být děvčata více důrazná a po pěkných akcích jsme do konce první čtvrtiny stihly otočit zápas na 2:1 v náš prospěch. Bohužel ve druhé čtvrtině se soupeřkám povedlo vyrovnat a po pár minutách se dostat i do vedení. Těsně před poločasem se zranila Adélka Brabcová a musela odjet do nemocnice. Nemohla si tak bohužel osobně převzít cenu pro nejlepší střelkyni v kategorii starších žákyň. Nepříznivé skóre 3:2 jsme již nedokázaly změnit a prohra pro nás nakonec znamenala konečné 6.místo.

HCHXKBELY5:1V
3xHábová,Frídlová,Brabcová
HCHXHRADEC11:5V
8xBrabcová,Sedláková,Hábová,Novotná
RAKOVNÍKXHCH3:3R
2xSedláková,Hábová
HCHXSLAVIA3:10P
2xHábová,Brabcová
SLAVIA BXHCH10:5P
2xSedláková,2xBrabcová,Krausová
HCHXPRAGA6:2V
5xBrabcová,Kubálková
BOHEMIANSXHCH3:2P
Brabcová,Bejvančická

Trenérka Hanička Halamová

DOROSTENCI (U18)

Celkové shrnutí

DOROSTENKY (U18)

Halovou sezónu hodnotím i přes výsledek pozitivně, protože herně tým hrál velice pěkný hokej a až na naše tradičně horší zakončování mu nebylo tolik co vytknout. Bojovnost a odhodlání byly to hlavní, co popisovalo naše výkony. Bohužel to opět celé zkomplikovala a to dost zásadně pandemie covidu, protože jsme měly vyjma prvního zápasu nedostatek hráčů. A většinou jsme hrály s jedním nebo dvěma střídajícími hráči, což je velmi nedostatečný počet a fyzicky velmi náročná záležitost. Proto doufám, že příští rok už nebudou žádné takto ovlivňující situace a těším se, že budeme předvádět odpovídající výkony.

HCHXMNICHOVICE4:2V
2xKordulová Al.,Halamová, Šašková
SLAVIAXHCH11:5P
3xKordulová Al., Kordulová An., Halamová
HCHXRAKOVNÍK3:4P
2xHalamová, Kordulová Al.
PRAGAXHCH5:4P
2xKordulová Al.,Krausová, Šašková
HCHXLITICE3:1V
2xFrídlová L.,Frídlová A.
BOHEMIANSXHCH6:4P
3xHalamová, Sedláková

Trenér Libor Hlaváč

MUŽI A

Halová sezóna 2021-2022 nebyla pro hostivařské muže vůbec uspokojivá. Čtvrté místo v 1. lize není rozhodně pozice, na kterou by mohl být kdokoli z nás hrdý. Je nutno však podotknout, že v letošním roce jsme netrénovali v hale a to se logicky projevilo na výkonu mužstva i jednotlivců. Pro následující ročník toto chceme změnit, trénovat pravidelně ve velké hale a bojovat o postup do extraligy. Dvě výhry, jedna remíza a dvě prohry v 1. lize není vizitka, která je hodna HCH.

Trenér Tomáš Pauer

HCH XPRESIDENT2:7P
Fedoš, Průcha
PRAGAXHCH5:5R
Chabr J., Průcha, Vymyslický, Hynek, lachout
HCH XBOLEVEC7:11P
2x Skořepa, Chabr J., Lachout, Vymyslický, Klouzal, Chabr O.
LITICE B XHCH8:9V
3x Chabr O., 2x Klouzal, 2x Holub, Bosák, Pauer
HCH XKADAŇ9:5V
3x Chabr O., 3 Průcha, 2x Svoboda, Fedoš

ŽENY A

Bohužel ani halová sezóna našemu ženskému áčku nevyšla a po dlouhé době nebyl cíl dostat se do finalfour, ale zůstat v extralize.

První 2 zápasy byly sice velmi vyrovnané, ale ženám stále chyběl důraz v kruhu, čímž také ztratily cenné body. K dalšímu zápasu však nastoupil úplně jiný tým. Nejenže byly většinu času u míčku, ale také si vytvářely krásné šance, které také i proměňovaly. Bohužel další dva zápasy se zase vrátil ten starý tým, který hrál jen na jednotlivce a oba zápasy skončily vysokou porážkou.

Za tým žen Tereza Pazlarová

HRADECXHCH4:2P
Balážová, Brtvová
PRAGAXHCH7:5P
3x Brtvová, Balážová, Staňková
HCH XBOHEMIANS8:3V
3x Brtvová, 2x Staňková, 2x Fousková, Neplechová D.
HCH XRAKOVNÍK5:12P
2x Brtvová,2x Fousková, Neplechová
SLAVIAXHCH13:1P
Fousková

ŽENY B

Ženské béčko se po úspěšné podzimní části těšilo do haly, kde se tentokrát na trenérské lavičce objevila zraněná Janička Neplechová. Po prvním zápase s Liticemi však měly naše ženy dlouho odmlku, jelikož se zápas se Kbelami a Rakovníkem musel zrušit. To ale znamenalo kontumace, a tedy dvě ,,výhry, které nás posunuly do bojů o první příčku.

Zápas se Slavií B byl z naší strany velmi bojovný, ale soupeřky nás přehrály svými zkušenostmi a byly mnohem důslednější v kruhu. S Mnichovicemi se nám zase vůbec nedařilo prosadit v kruhu a soupeřky zase využily většinu svých střel. Konečné čtvrté místo je ale krásné a parta je stále skvělá!

Hráčka Tereza Pazlarová

LITICEXHCH B7:1P
Neplechová D.
HCH BXKBELY10:0K
RAKOVNÍK BXHCH B0:10K
SLAVIA BXHCH B6:2P
Balážová, Trčková
HCH BXMNICHOVICE1:9P
Trčková

Napsat komentář