Ohlédnutí za podzimem a očekávání od jarní sezóny

Jarní sezóna již klepe na dveře a všechny týmy se na ni připravují, aby byla ještě lepší než ta podzimní. Jak tedy dopadla ta podzimní část a jakou zvolili týmy přípravu?

MINIBENJAMÍNCI A BENJAMÍNCI (U6/U8)

Podzimní sezona U6 + U8 proběhla v poklidném duchu plných turnajů . Jelikož se hrálo venku tak bez COVID omezení. Tréninky máme 2x týdně takže máme čas na to natrénovat a připravit se na turnaje. Naštěstí ani v jedné z kategorii nemáme hráčské úbytky …. spíše naopak máme další nové hráče a hráčky. 
– KEKE A DOMČA

PŘÍPRAVKA (U10)

S přípravkou jsme se zúčastnili hned několika turnajů. Každý z nich pro nás byl medailový a naši svěřenci byli každým zápasem lepší a lepší.
Velkou překážkou pro nás byla technika, která nás i stála vítězství s Pragou, což byl pro nás velmi nevyzpytatelný soupeř.

Poslední turnaj na Slávii pro nás nejen výsledkově, ale i výkonem byl ten nejlepší. Technika všech hráčů se zlepšila, taktika se dodržovala a chtíč vyhrát byl u každého hráče na vrcholu. Díky našemu chtíči a odvaze jsme také na podzim skončili se zlatem na krku.

Děkujeme všem hráčům za skvělé výkony a rodičům za podporu.

Za tým přípravky Tereza Pazlarová a Jirka Tomášek.

Finálový turnaj na Slávii

MLADŠÍ ŽÁCI (U12)

Celkové shrnutí zde

STARŠÍ ŽÁCI (U15)

Na úvod bych rád napsal pár řádek o celém týmu starších žáků. Chlapců máme celkem 20, z toho jsou dva golmani, což si myslím je v dnešní době nadstandartní množství, které je příslibem pro budoucí základnu dorostu a mužské složky. Drtivá většina jsou ročníky 2008 a 2007, pouze dva chlapce máme ročníku 2006. Zmiňuji to proto, že v této kategorii je poměrně zásadní faktor věk a vyspělost, kdy proti sobě nastupují vyspělostí rozdílní borci, což je u týmů se staršími ročníky výhodou. My tak máme v soutěži spíše mladší tým, necelá polovina hráčů tento rok prvně hrála na větším hřišti.

Rád bych uvedl, že výsledky pro nás nejsou na prvním místě, spíše je pro nás důležitější snaha zapojit většinu hráčů do zápasů a tak ač jsme vzhledem k omezenému počtu hráčů při utkání museli zavést nominace, snažili jsme se vybírat nominace tak, aby si zahrál co největší počet hráčů. Sluší se říci, že se s tím většina popasovala se ctí.

U podzimní venkovní sezony jsme se dokázali probojovat ze základních skupiny do vyšší nadstavby z druhého místa.

MNICHOVICEXHCH 4:0P
HCHXKBELY6:1V
3xŠteiner, Novotný, Kamínek, Richter
HCHXJIČÍN7:0V
3xŠteiner, 2xKohák, Ebr, Janovský
KBELYXHCH 0:9V
2xŠteiner,2xVacek,2xKraus,Richter,Kohák,Ebr
JIČÍNXHCH 0:4V
3xKohák,Vilhelm
HCHXMNICHOVICE0:1P

Na podzim jsme pak svedli zatím tři souboje, jeden vyrovnanější jsme prohráli s Mnichovicemi, druhý s Presidentem a poté (kvůli Covidu 19) v oslabené sestavě jsme drtivě prohráli se Slávií. Slavia pod vedením bývalého hráče a trenéra HCH Mirka Ludvíka, dle mého názoru nejlepšího současného trenéra v ČR, však nemá konkurenci v celé lize starších žáků, nutno říci že nejen z důvodu starších hráčů. Na jaře nás ještě čekají souboje prvních kol s Liticemi a Rakovníkem a poté druhá kola se všemi.

MNICHOVICEXHCH 3:1P
Ebr
PRESIDENTXHCH 4:3P
2xŠteiner, Vilhelm
HCHXSLAVIA0:13P

Dále je naším cílem rozvíjet technickou, fyzickou a mentální stránku hráčů a jsme moc rádi, že na jaře přibude jeden společný trénink, který tomu jistě napomůže a sdružením se staršími žákyněmi kluky nakopne k ještě vyšším výkonům.

Na závěr mi dovolte ještě poděkování mému trenérskému kolegovi Jardovi Krausovi za dle mého názoru dobře odváděnou práci přivedení tréninků, které je na růstu hráčů vidět.

Všechny zdraví
Petr Nádvorník
Ať žije HC Hostivař

STARŠÍ ŽÁKYNĚ (U15)

Starší žákyně v podzimní části prohrály pouze dva zápasy z celkových 7. Před jarní sezónou jsou na průběžném 3. místě s minimální ztrátou na přední příčky.

V jarní části se budeme snažit určitě alespoň udržet si pozici v tabulce, ale věřím, že když zabereme, tak máme šance své umístění vylepšit.

Za tým starších žákyň Hanka Halamová

HCHXPRAGA7:1V
6xBrabcová, Hábová
RAKOVNÍKXHCH 2:4V
4xBrabcová
HRADECXHCH 6:2P
Hábová, Brabcová
HCHXKBELY14:0V
7xBrabcová,2xSedláková,2xDivišová,Mende M.,Hábová,Bejvančická
HCHXSLAVIA2:8P
2xBrabcová
PRAGAXHCH 2:4V
2xBrabcová, 2xSedláková
HCHXRAKOVNÍK3:1V
3xBrabcová

DOROSTENCI (U18)

Celkové hodnocení zde

DOROSTENKY (U18)

Začátek nové sezóny a vlastně celá podzimní část nás nezastihla v dobrém rozpoložení, bohužel bylo vše ovlivněno také covidem, a nedokázali jsme se ideálně scházet a sehrát na takovou úroveň, aby jsme dokázali vyhrávat. O čem svědčí čtyři remízy za sebou, ze kterých na nás asi padla deka a následovaly dvě prohry, kdy ta poslední hra s Rakovníkem byla nejhorší výkon týmu za celý podzim.

Velice nás celou část trápilo zakončování, ale zároveň i nedostatečný počet hráčů, ze kterého dost často pramenila únava a neschopnost být lepší. Proto máme co zlepšovat a na čem pracovat.

Doufám že holky najdou chuť do druhé půlky zabojovat a přijdou lepší výsledky. Aby vše nevyznělo tak negativně, tak určitě musím hráčky i pochválit za snahu a bojovnost. Protože prvních pět zápasu chybělo málo k tomu, aby byl výsledek pro nás kladný.

HCHXLITICE0:0R
BOHEMIANSXHCH 0:0R
Trčková
HCHXMNICHOVICE1:1R
Šašková
HCHXSLAVIA2:2R
Frídlová A., Halamová
PRAGAXHCH 1:0P
RAKOVNÍKXHCH 1:0P

MUŽI A

Sedm zápasů, dvě výhry, tři remízy, dvě prohry, 9 bodů a čtvrté místo v tabulce extraligy mužů. To je bilance hostivařského Áčka za podzimní část extraligy. Vzhledem ke skutečnosti, že se u Botiče sbírají body historicky zejména na jaře, tak se jedná o celkem dobře odehranou 1/2 sezóny. Trnem v oku však zůstává naprosto zbytečná remíza na půdě Pragovky, kdy bylo naše mužstvo jasně herně vyspělejší a také vysoká prohra v západočeských Liticích. Na druhou stranu srdnatý a bojovný výkon v Hradci nám přinesl touženou výhru a být jediným týmem podzimu, který obral o body suverénní Slavii se také počítá. Celkově tým odvedl kus práce a povedlo se zapracovat do sestavy i mladší krev HCH.  

Zimní příprava se vedla zejména ve znamení intervalových běhů v délce 200m-1000m. Tyto běhy nám jistě pomohou ustát našlapaný program jarní části extraligy a vydržet i vysoké zápasové tempo od prvního až do posledního hvizdu. 

V tuto chvíli již pracujeme na hokejových dovednostech a ladíme formu na druhou polovinu bojů o Final four, které je naším hlavním cílem.

Trenér Tomáš Pauer

HCH XRAKOVNÍK2:2R
Svoboda, Vymyslický
HRADECXHCH2:3V
3x Holub
HCH XPRAGA3:3R
Vymyslický, Chabr O., Svoboda
BOHEMIANSXHCH5:2P
Svoboda, Lachout
HCH XSLAVIA3:3R
2x Chabr O., Holub
LITICEXHCH6:1P
Fedoš
HCH XPRESIDENT5:1V
Holub, Šmejkal, Svoboda, Chabr O., Hynek

MUŽI B

Shrnutí celé sezóny zde

ŽENY A

Pro ženy venkovní sezóna nezačala vůbec dobře. Hodně zraněných hráček a špatná docházka na tréninky byly hlavní příčinnou nesehranosti týmu, které také i vedli k prohrám.

Naše jediné dvě výhry v sezóně byly s Hradcem a Bohemians. Oba zápasy byli naprosto jiné od ostatních, a to hlavně chtíčem, týmovou hrou a také se nám konečně dařilo proměňovat šance, což je dlouhodobě naší překážkou.

Za tým žen hráčka Tereza Pazlarová

HCH XLITICE0:4P
HRADECXHCH0:1V
Grieblová
SLAVIAXHCH6:1P
Brtvová
HCH XRAKOVNÍK0:2P
BOHEMIANSXHCH2:5V
2x Brtvová, Halamová, Staňková, Neplechová

ŽENY B

Poprvé v historii se do 1.ligy žen vepsalo i družstvo žen B. Kromě bývalých žen, které na sobě měly dres HCH před několika lety, se přidali i některé ženy z Áčka. Ty společně odehrály 4 zápasy a výsledek překvapil nejen diváky, ale hráčky samotné.

Systém bych připodobnila k mladším žákům, protože jsme hráli na stejně velkém hřišti a hrálo se formou dvoukol. Naše ženy si pro první body jeli až do Kadaně, kde vybojovali první 3 body s domácím týmem. Druhý zápas už bohužel nedopadl podle představ, ale za výkon se nikdo stydět nemusel. Ráda bych za náš tým poděkovala Tondovi Kemrovi, který v Kadani bravurně převzal roli trenéra a napomohl k prvním bodům.

Další zápasy čekali ženy ve Kbelích, odkud přivezli hned dvě výhry. I podle výsledků můžete říct, že se každá hráčka chtěla za každou cenu dostat do předních příček tabulky střelců, což se také i povedlo.

Jsme rády, že si můžeme společně zahrát, a i když některé z nás dělí několik let, nálada v týmu je perfektní a dohromady tvoříme super tým!

Za tým žen B hráčka Tereza Pazlarová

HCH BXKADAŇ5:4V
3x Trčková, Neplechová D., Ivanovová
MNICHOVICEXHCH B2:1P
Trčková
LITICE BXHCH B0:15V
4x Trčková, 4xŠimková, 4x Neplechová D., Neplechová J.,Márová, Ivanovová
HCH BXKBELY14:2V
4x Trčková, 4xŠimková, 4x Neplechová D., Neplechová J., Ivanovová

Napsat komentář